CO DOKÁŽU NABÍDNOUT

Ve většině případů pracuji na zakázku. Pracuji všemi malířskými technikami. Ztvárňuji zátiší, krajiny, specializuji se na portréty, vytvářím reálné obrazy či karikatury(rovněž politické) k různým příležitostem, jako jsou narozeniny, jubilea či jiné významné dny našeho života. Originalita, nadsázka a preciznost jsou atributy mé tvorby.

humor
110%
Je důležité míti humor za životního partnera. Humor a nadsázka v uměleckém díle vyvolávají pozitivní reakce, které v podobě serotoninu-hormonu štěstí spouštějí a vytvářejí dobrou náladu okolo nás. Ve svých pracích se často snažím o skloubení námětu, malířské techniky a jisté dávky humoru, či nadsázky, které považuji ve své umělecké tvorbě za velmi důležité.Umění v nás musí vytvářet povznášející pocity spojené s uznáním, v opačném případě se nejedná o umění.
originalita
120%
Když jsem se kdysi zúčastnil se svým bratrem pěvecké soutěže DOREMI, dostal jsem od S. Laurinové otázku, jaké je moje životní krédo. V tu chvíli jsem byl zaskočen, jelikož jsem o tomto nikdy předtím nepřemýšlel. Po 2 vteřinách uvažování jsem odpověděl: Nezůstávat na místě, dívat se dopředu a dělat nové věci. Vyjádřeno stručně: mojí prioritou je originalita ve všech ohledech života. Nespokojím se s tuctovým přístupem, napodobováním a kreativita je na prvním místě mé tvorby.
preciznost
130%
Osobně si myslím, že jsem v mnoha ohledech perfekcionista. Má osobnost je charakterizována mojí prací, mým podpisem na obraze. Mám rád profesionální umění všeho druhu, jelikož je ve většině případů téměř dokonalé. Snažím se o to, abych se za své dílo nemusel stydět, dělám pro to maximum. Pro svá díla si vyrábím pasparty a rámy, mám vlastní know-how pro uchovávání hotových děl, čímž jsem za svou tvorbu plně zodpovědný.

KDO JSEM

Jsem amatér v oboru výtvarné umění, kterému se jakožto mému největšímu koníčku věnuji již přes 50 let. Mojí oblíbenou technikou je akvarel, rád pracuji s pastelem, zvládám olej i akryl, v poslední době také digitální techniky. Linoryt, suchá jehla a další techniky mi rovněž nejsou cizí. Vyrábím si vlastní rámy i pasparty. Mám vlastní know-how na uchovávání obrazů vytvořených metodou akvarelu, pastelu, uhlu, tužky popř. pastelek, kdy tyto po aplikaci není nutno zakrývat sklem a výsledný efekt je totožný s olejem či akrylem. Zúčastnil jsem se několika samostatných i kolektivních výstav v ČR i v zahraničí.

MÉ VZDĚLÁNÍ

Vystudoval jsem stavební fakultu, obor pozemní stavitelství  na vysoké škole VÚT v Brně, kde jsem v roce 1987 promoval. Řadu let jsem pracoval jako projektant a zastával jsem různé funkce v  odvětvích stavebnictví. Na čas jsem pracoval jako umělecko – marketingový ředitel reklamní agentury, abych si odpočinul od stavařiny po 20 letech. Tato práce mně velmi naplňovala, jelikož mi byla velmi blízká tvůrčí práce. V současné době mám ve stavebnictví velký přehled, od plastových oken, přes zateplovací systémy, stavební chemii až po železobetonové kce, obor, kterému se věnuji profesně posledních 10 let I přes tuto moji profesi se po celý život cítím být více výtvarníkem než stavařem.


ZÁJMY


DESIGN a UMĚNÍ

Miluji design, výtvarné umění a vše, co je s tímto spojeno. Je mi velmi blízké interiérové i exteriérové návrhářství, rád navrhuji loga a věci s tím související. Sbírám výtvarné umění, od obrazů přes sochy až po filmové plakáty a staré tiskoviny. Obdivuji dílo Michelangela a Leonarda da Vinci.

 

HUDBA  a  FILM

Mám rád rockovou hudbu, folk, pop, mými favority jsou Deep Purple,  a  J. Nohavica . Hraju na elektrickou i akustickou kytaru, foukací harmoniku a cajon. O film se zajímám od dětství, portréty či karikatury jsou stálým námětem v mé tvorbě. Mým oblíbeným hercem je J. P. Belmondo.

MOTO a ZBRANĚ

Když motorku tak Harley Davidson a zaručený relax v jedné stopě se nedá ničím nahradit. Vlastním zbrojní průkaz všech skupin, jsem členem AVZO a se svými zbraněmi pravidelně testuji svojí schopnost soustředění, kterou doprovází rovněž střelba s reflexního luku.

SPORT

Můj život si nedokážu přestavit bez sportu. Závodně jsem dělal atletiku, basketbal a karate. V současné době aktivně běhám a posiluji, pro radost se věnuji lyžování a jízdě na kole. V televizi sleduji převážně fotbal, hokej, tenis a bojové sporty. Mým vzorem je Bruce Lee.